Jelovnik za mart mesec (2).doc

OBELEŽEN HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN
Autor: Administrator , 12. 9. 2017.

I ove godine učenici razredne nastave su sa svojim učiteljicama na prikladan način obeležili Hrvatski olimpijski dan koji je poznat pod skraćenim nazivom HOD, a posvećen je datumu utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO-a) – 10.septembar. Okupljeni u dobrom društvu, na školskom igralištu, naši su najmlađi pokazali šta sve umeju i znaju, a sve s ciljem podsticanja dece na aktivno bavljenje sportom te promicanja vrednosti olimpizma. Ove godine prisetili smo se i nekih starijih, pomalo zaboravljenih, igara kao što su klikeranje i  preskakanje gume. Bilo je tu i fudbala, izbijača, trčanja s ciljem razvijanja pozitivne slike o sebi i  jačanju samopouzdanja. Cilj nam je bio da učenici  poštuju pravila igre, da poštuju saigrače, da razvijaju veštinu kontrole emocija, sarađuju u timu, da prihvataju pobedu i poraz, timski rad... Simbol ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bela majica koja predstavlja “zastavu  prijateljstva“ jer je bela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas opšte prihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fer pleja, prijateljstva i mira.

Umorni i zadovoljni na kraju dana svi smo bili pobednici!!!