Крајем још једне успешне наставне године, у нашој школи је одржана традиционална приредба поводом завршетка школске године, која је ове године имала посебан, историјски значај. У петак, 12. јуна, наша школа је свечаном приредбом за крај године прославила велики историјски јубилеј – 250 година постојања и рада (1776.–2026.). Овај, за нас велики дан окупио је бројне госте у дворани испуњеној до последњег места. Програм је отворила директорка Весна Вујић, подсетивши на богату историју установе која још од давне 1776. године представља стуб знања, културе и писмености у Трпињи. Ученици су кроз песму, плес и драмске приказе водили публику на путовање кроз два и по века дугу традицију школе, показавши понос према својим коренима и културној баштини. Ова свечаност била је уједно и прилика за испраћај још једне генерације малих матураната који завршавају своје основношколско образовање. Врхунац тог дела програма било је проглашење најуспешнијег појединца – за ђака генерације свечано је проглашена Милица Јелић, којој од срца честитамо на овом великом признању. Поносни на своју дугу прошлост, свим ученицима желимо лепо лето, а осмацима много среће у даљем животу.







