NAJLEPŠI ŠKOLSKI VRTOVI U HRVATSKOJ
Autor: Teodora Glišanović, 27. 11. 2012.

U petak, 23. novembra 2012. godine u zgradi HRT-a u Zagrebu, održana je svečanost proglašenja najlepših vrtova na kojoj su nagrađeni najuspešniji mladi cvećari i njihovi nastavnici iz škola širom Hrvatske.

Ovaj jedinstveni izbor pokrenut je u Obrazovnom i dečijem programu Hrvatskog radija pre 17 godina, a danas u njemu učestvuje stotinu osnovnih i srednjih škola.

Inicijator projekta, urednica i novinarka Hrvatskog radija Lidija Komes, objasnila je da je ideja niknula iz ljubavi prema deci i uverenja da najmlađi mogu da isprave greške nas odraslih te više voleti i poštovati prirodu. Najlepši školski vrtovi su ustvari jedinstvene cvetne radionice na otvorenom u kojima deca kroz igru uče kako uzgojiti autohtone i domaće biljke, te upoznaju lepote vlastitog kraja.

Nagradu za najlepše obnovljen vrt na području od posebne državne skrbi  osvojila je Osnovna škola dr. Franje Tuđmana u Belom Manastiru. Pobednička titula za područje primorske Hrvatske pripala je Osnovnoj školi Ivana Gorana Kovačića u Cisti Velikoj,a za najlepši vrt u području kontinentalne Hrvatske nagrađena je Osnovna škola Viktora Kovačića u Humu na Sutli koja je osvojila Zlatnu povelju HRT-a.

A naša škola, OŠ Trpinja našla se među deset najboljih. Dodeljeno nam je priznanje za najlepši ružičnjak, što je itekako velika nagrada za sve učenike koji su vredno okopavali i negovali naše ruže, ponos naše škole!