ŠKOLA U PRIRODI - KARLOBAG
Autor: Teodora Glišanović, 19. 7. 2013.

3. juna 2013. u organizaciji Putničke agencije Kompakt učenici 3. i 4. razreda OŠ Trpinja otputovali su u Karlobag u petodnevnu letnju školu u prirodi. Smešteni su u hotel Zagreb, u klimatizovanim sobama, opremljenim kupatilima i TV-om.

Program na terenu realizovali su animatori agencije u saradnji sa učiteljicama. Obrazovni program obuhvatio je posete i izlete autobusom i brodom. Sadržaji su bili raznoliki, a u skladu sa nastavnim planom i programom 3. i 4. razreda osnovne škole.

Učenicima su na zanimljiv način pruženi podaci o različitostima i posebnostima hrvatskih krajeva kroz koje su putovali, o biljnom i životinjskom svetu, o različitostima reljefa i klime, o radu životu i običajima ljudi tih krajeva. Materijali i saznanja stečena na izletima upotrebljeni su u nastavi u učionicama hotela.

Tokom putovanja učenici su posetili ZOO-vrt u Zagrebu, Nacionalni park Velebit, ostrvo Pag (grad), solane, muzej soli i Memorijalni centar Nikola Tesla u Smiljanu u Lici.

Edukativni sadržaji tokom dana bili su isprepleteni sa raznim sportskim sadržajima, obukom plivanja i takmičenjima. U večernjim časovima organizovane su karaoke, maskenbal, imitacije, izbor za Miss i Mistera večeri s proglašenjem pobednika i dodelom nagrada te ples u disku.

7.juna završena je nastava u prirodi u Karlobagu.Učenici su se obogaćeni novim znanjima i iskustvima, srećni i zadovoljni, vratili kući svojim redovnim školskim obavezama.