Jelovnik za mart mesec (2).doc

PROJEKAT ČETVRTOG RAZREDA- MOJE TELO
Autor: Teodora Glišanović, 11. 3. 2014.

Učenici četvrtog razreda su u  mesecu  februaru obrađivali temu iz priprode i društva  pod nazivom   " Ja sam čovek. Moje telo." Započeli smo ocrtavanjem tela jednog učenika na plakat. Svaki put kada smo učili neki novi organ ili sistem organa, crtali smo ga na plakat i upisivali njegovo ime. Tako smo na kraju nastavne celine imali celo ljudsko telo. Učenici su napravili razne plakate na kojima upozoravaju na opasnosti koje nam  donosi alkohol, pušenje i droga.

U celom ovom projektu posebno nam je bila zanimljiva tema „ Moje telo se menja – pubertet“, jer to je period u životu dečaka i devojčica koji nas tek očekuje. Učenici su dobili zadatak da zamisle kako bi se njihovi roditelji ponašali da umesto njih oni budu u pubertetu.

Jovana Prokić je napisala ovako:

Moji roditelji u pubertetu

Moji roditelji se ponašaju kao da su ušli u pubertet. Počeli su svaki dan tražiti da ostanu s prijateljima duže vani. Više se i ne obaziru na to šta ja o svemu mislim, samo teraju po svome. Kada se ja pobunim, zatvore se u sobu i slušaju glasno muziku. Tata je stalno pred ogledalom, popravlja frizuru i meri mišiće. Mama nikad nema šta da obuče, a ormar pun. Ne znam više šta ću sa njima da radim, ali nadam se da ovaj pubertet neće dugo da potraje.