Jelovnik za mart mesec (2).doc

POSETA CINESTARU I ZAJEDNIČKOM VEĆU OPŠTINA
Autor: Unknown , 24. 11. 2014.

U četvrtak,  20.11.2014.  godine učenici viših razreda posetili su Cinestar u Vukovaru, a zatim i Zajedničko veće opština te se upoznali sa radom ove institucije i njenim značajom.

U organizaciji Unicefa i Agencije za odgoj i obrazovanje učenici viših razreda pozvani su na filmsku matineju u Cinestaru u Vukovar na Festival o pravima dece. U okviru Festivala prikazano je 12 najboljih filmova dece i mladih iz Hrvatske, a tema je bila sprečavanje nasilja nad decom.

Ovaj odlazak u Vukovar iskoristili smo kako bismo posetili i Zajedničko veće opština. Učenici su prvo pogledali prostorije radio Dunava i Televizijske produkcije Zajedničkog veća opština te se tako upoznali sa načinom rada u medijima. Predsednik Odbora za obrazovanje, kulturu i sport ZVO-a Slobodan Živković upoznao nas je sa nastankom i radom Zajedničkog veća opština. Na kraju smo obišli prostorije biblioteke Srpskog kulturnog centra, a nakon toga  pogledali film Zdravka Šotre „Gde cveta limun žut“ povodom stogodišnjice Prvog svetskog rata. Na kraju filma pozdravio nas je i Generalni konzul Republike Srbije u Vukovaru Živorad Simić.

Zahvalili bismo se Unicefu na besplatnoj filmskoj matineji jer je ovo bila odlična prilika da učenike naše škole podsetimo na prava i odgovornosti koje proizlaze iz Konvencije o pravima deteta. Svim školama u kojima se nastava odvija na srpskom jeziku i ćiriličnom pismo preporučili bismo da posete Zajedničko veće opština i saznaju zašto je ta institucija važna za nas.

Jelena Jakšić, 6.razred

Marko Krnjajić, 8.razred