Jelovnik za mart mesec (2).doc

PROSLAVA DANA ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE-DANI HLEBA
Autor: Administrator , 27. 10. 2015.

Ovogodišnja proslava Dana zahvalnosti za plodove zemlje – Dani hleba, određena je za 16. oktobar.

Zadatak nam je bio da integrišemo rad učenika, roditelja, učitelja, stručne službe, pomoćnog osoblja i sveštenika i ostvarimo zadane ciljeve kao što su očuvanje kulturne baštine, negovanje starih običaja, podizanje nacionalne svesti i očuvanje prirodne sredine.

Proslava je započela otvaranjem izložbe peciva i osveštenjem plodova zemlje od strane mesnog sveštenika i veroučitelja. Potom su učenici viših razreda bili uključeni u radionice sa prikladnim sadržajima u vezi teme dana, dok su učenici nižih razreda i članovi Dramske sekcije viših razreda igrokazima, muzičkom igrom, recitacijama, pesmom i literarnim radovima slavili Dan zahvalnosti za plodove zemlje. Mnogobrojna publika je velikim aplauzom nagradila sve učesnike programa.

Na kraju, kao vrhunac svega, usledila je pasuljijada. Učenici 7. i 8. razreda pripremili su pasulj za učenike i osoblje škole. Roditelji i gosti su pozvani da konzumiraju izložena peciva i kolače.

Dan nam je svima protekao u ugodnom i veselom raspoloženju