HUMANITARNA AKCIJA – „Pomozimo prijatelju“
Autor: Teodora Glišanović, 16. 12. 2009.

Drugu godinu zaredom Veće učenika Osnovne škole Trpinja organizovalo je i  provelo humanitarnu akciju pod nazivom „Pomozimo prijatelju“. Cilj akcije je pomoći onima kojima je pomoć potrebna i na taj način usrećiti druge i ulepšati im dane. Takođe, ovim putem nastojimo širiti duh ljubavi i razvijati humanost i prijateljstvo.

Jovanka Živanović

Akcija je provedena u toku Nedelje solidarnosti u decembru (8.12.2009.-15.12.2009.). Učenici su donosili odeću, obuću, igračke, školski pribor, slatkiše…, a članovi Veća učenika su marljivo i odgovorno razvrstali sve što su učenici doneli i složili u kutije koje smo kasnije prosledili u vukovarski Crveni krst u nadi da će određena stvar pripasti onome ko je zaista treba i da ćemo pojedincima učiniti veselijim nastupajuće praznične dane. Akciji su se odazvali gotovo svi učenici škole, a i mnogi učitelji, te smo našim prijateljima poslali mnogo kutija punih poklona i poželeli im srećnu i uspešnu Novu 2010. godinu!

Ovakvu akciju proveli smo i prošle školske godine, nakon čega smo se prijavili na takmičenje za učinjeno humano delo pod nazivom „NIPETNIŠEST“ koji je organizovala Udruga Plavi telefon i osvojili nagradu za humano delo kojom se ponosimo. Ovakvih humanitarnih akcija će biti još mnogo u našoj školi jer uvek je dobro činiti dobro!