VALENTINOVO - DAN ZALJUBLJENIH U ŠKOLSKOJ BIBLIOTECI
Autor: Jelena Markov, 25. 2. 2019.

U našoj školi je Valentinovo obeleženo iskazivanjem ljubavi, ali ovog puta prema biblioteci kao mestu koje nam omogućava da budemo pametniji, načitaniji, kreativniji.

Bibliotekarka Jelena Markov je objavila konkurs s ciljem da svaki učenik napiše zašto voli svoju biblioteku i možda baš on/ona osvoji nagradu. U holu škole, ispred biblioteke postavljena su izrezana srca u nekoliko boja koja su učenici mogli uzimati i tu pisati razlog zašto vole svoju biblioteku. Nakon što napišu, smotano srce ubace u kutiju omotanu crvenom mašnom. Kako bi imali što veću inspiraciju za pisanje, s leve i desne strane su im postavljene knjige s ljubavnim stihovima, motivacijom za čitanje te obogaćivanje svog rečnika. Konkurs je važio tri dana nakon čega su pedagogica Gorica Mišić i bibliotekarka pročitale sva srca s porukama te se jednoglasno odlučile za pobednicu od 1. do 4. razreda Tijanu Antić i pobednicu od 5. do 8. razreda Anju Maširević.

Pobednice su dobile simbolične nagrade. A ostale poruke su izložene na bibliotečkom panou.